BAYİMİZ OLURMUSUNUZ?

SERMAYESİZ BAYİLİK SİSTEMİ

Sektöre Genel Bakış

Reverse Osmos su arıtma sistemleri ilk olarak NASA tarafından Uzay Mekiklerinde Astronotların idrarından içme sularını üretmek için üretilmiş ve sistemin beyni olan membran teknolojisinin patenti de halen NASA’ya ait bulunmaktadır. Bu buluş daha sonra deniz suyundan ve kuyu sularından içme suyu üretmek için de kullanılmaya başlamıştır. Dünyada içme sularının giderek tükenmesi Reverse Osmos su arıtma teknolojisini ön plana çıkarmış ve bütün dünyada en sağlıklı şekilde içme suyu üretmek için en çok kullanılan arıtma sistemi haline getirmiştir. Su vazgeçilemez bir tüketim maddesidir ve doğal kaynak su fiyatlarının giderek artması nedeniyle alternatifsiz olan arıtma sektörü tüm dünyada ve Türkiye de hızla büyümekte ve rekabet artmaktadır. Bunun sonucu olarakda piyasada çeşitli satış pazarlama yöntemleri ile firma ve müteşebbisler bulunmaktadır. Bu sistemlere kısaca bakalım :

Paket Ürünler

Piyasada, hiper marketlerde ve internette birçok marka ve dengesiz fiyatlarla karşılaşan satıcı ve tüketicilerin kafası son derece karışık durumda.  Gerçek anlamda sektörün insanları olmadığı halde sektörün büyüklüğünden iştahı kabaran girişimciler; yurtdışından konteyner bazında paket ürünler getirmekte ve genellikle Çin’den getirilen kalitesiz bu ürünler piyasaya sürülmektedir.  Her yerinden su kaçırma riski olan,  içinde hangi maddelerin kullanıldığı ve ne miktarda kullanıldığı belli olmayan filtrelerden oluşan, devamı ve yedeği bulunamayan parçalarla uzak doğu menşeili bu ürünlerin montajları da yetkisiz ve bilgisiz kişiler tarafından yapılınca ortaya çıkan durum fecaat olabiliyor. Ar-Ge çalışmalarımız sırasında ucuz fiyatlara satılan ürünlerin testi için yaptığımız su analiz sonuçlarında şebeke suyunda bulunmayan nitrit, nitrat gibi zehirlerin arıtma cihazı çıkış suyunda bulunabildiğine bizzat şahit olduk. Tabii ki işini doğru yapan, doğru ürünlerle hizmet veren kişi ve firmaları bu anlattıklarımızdan tenzih ederiz. Ürün su arıtma olunca ve bu da insan sağlığını doğrudan etkileyen hassas bir ürün olunca tüketicinin ürünü ucuza mal etmek ve ürünü satacak müteşebbislerin de daha çok kazanç elde etme adına ucuz ürünleri tercih etmesi;  vebali ve sonuçları açısından bir daha düşünülmesi gereken bir konudur.

Organizasyon Satışları

Piyasada var olan kaliteli ürünler genellikle satış organizasyonları vasıtasıyla evlerde ev tanıtımları sistemleri ile satılmaktadır. Bu tip satış organizasyonların içinde var olan yüksek prim sistemleri ve ek giderler son kullanıcıya yansıtılmakta ve nihai fiyatlar çok üst seviyelerde olmaktadır. Bazı organizasyonlarda ürünün bakımı prim karşılığı satış elemanlarına bırakılmakta bu da zaman içinde işi bırakan müşterilerin mağdur olmalarına neden olabilmektedir. Ayrıca yüzlerce ek iş yapan insanın inisiyatifinde olan filtre değişimi, acaba gerçek filtrelerle ve doğru bir şekilde yapılabiliyor mu? Firmanın kendisini tenzihi ederek kontrol etmesi mümkün olmayan bu filtre değişim sürecinde çalışanların hepsi acaba iyi niyetli mi?

Müstakil Satıcılar

Bu sektörde dikkat çeken bir başka unsur ise; su arıtma satış organizasyonlarında kısa bir süre görev yaptıktan sonra ayrılıp kendi başlarına kapıdan kapıya satış ve montaj yapan ticaretçiler !!... Bir toptancı veya Karaköy malı diye tabir edilen piyasa mallarından edinip ürünün satışını ve montajını yapan bu kişiler doğal olarak piyasada bulabildikleri en ucuz ürünleri kullanmaktadırlar. Servis hizmetleri de kendileri tarafından yapıldığından müşteri bu kişilere göbekten bağlıdır. Çünkü toptancı nihai faturayı bu kişinin adına kesmiştir ve bu kişiler genellikle vergi mükellefi olmayan koltukaltı satıcılarıdır. Kişi işi yapmaktan vazgeçtiği anda müşterinin ne bir garantisi ne de bir servis hizmeti kalacaktır.

İnternet Satışları

İnternet dünyası Türkiye de son zamanlarda aşama kaydeden çok önemli bir satış kanalı. Çok avantajlı alışverişler yapılabildiği gibi, bir misli fazlası da dolandırıcılıkla sona eren alışverişler gerçekleşebilmektedir. İnternette ürün arayan müşteri çoğunlukla özellik yerine fiyat üzerinden arama yapmaktadır. Bu durum satıcı açısından da fiyat konusunu ön plana çıkarmakta ve satıcı da bu acımasız rekabet ortamında olabilecek en vasıfsız ve en ucuz ürünleri vitrine koymaya çalışmaktadır. Su arıtma açısından bakılacak olursa da durum pek farklı değildir. İnternette satışı yapılan ürünlerin % 90’ı Çin menşeili ve düşük kalitede ürünlerdir. Üstelik bu çok cazip görünen fiyatlar konusunda kalite konusunu bir yana bıraksak bile fiyat aslında göründüğü kadar cazip değildir. Genellikle görünen fiyatın üzerine kargo + montaj ücretleri ilave edilmekte ve garantisiz bu ürünler muhatap sorunu yaşandığı için ilk arıza ya da filtre değişim zamanlarında ek ücretlerle astarı yüzünden pahalıya gelmektedir. Bizim halkımız hala muhatap konusuna, malı görerek alma konusuna, dolandırılma riskine karşı duyarlıdır. Bu nedenle internet satışları genel satıcıların rakibi değildir.

İşte piyasada herkesin kafasını karıştıran aşırı yüksek veya aşırı ucuz, dengesiz fiyatların sebebi bu ve buna benzer nedenlerdir.

 

Dizayn Aqua Bayilik Sistemi

Büyük bir ivme ile büyüyen su arıtma sektöründe, 15 yıllık şirket deneyimimizle geliştirdiğimiz yepyeni bir satış sistemini sizlerle paylaşıyoruz. “Dizayn Aqua” markası ile “Dizayn Sistem” adını verdiğimiz bu satış sisteminin avantajı herkes için güvenli ve kazançlı olması. Sistem ortaklığında stok maliyeti, sermaye yatırımı, bayilik protokolü, Franchising bedelleri ödemeksizin risksiz kazanç imkanı ve markamızın avantajlarını kullanım hakkı veriyoruz. Garanti, servis, montaj, arıza vb. sorumlulukları bulunmaksızın yepyeni bir kazanç sisteminde sizlere bayi olabilme imkanı tanıyoruz.

Ürün Satarken Neden Dizayn Aqua

1-Satılabilirlik ve Referans

·         Hızla büyüyen ve talep gören sektörümüzde 15 yılda kurduğumuz iş, gelir ve referansımıza sizi de ortak ediyoruz. Siz ve İşletmeniz, Dizayn Aqua Markasının yeni iş ortağısınız.

·         Satılabilirliği; Evsel bazda Avm stantlarında kanıtlanmıştır. Kurumsal Bazda ise referans yoğunluğu ve büyüklüğü ile listelerimizden gözlemleyebileceğiniz gibi, ürün ve sektör ticaretin yeni yıldızıdır. Bizim sloganımız “Her eve bir gün mutlaka bir arıtma girecek”. Bunun da markası neden Dizayn Aqua olmasın?

·         Fiyat ve ödeme, garanti-servis politikalarımızla; yüksek kalitede ve emsalsiz ürünleri olabilecek en uygun fiyatlarla halkımıza sunarak referanslarımızın da oluşturacağı müşteri güveniyle satılabilirliğini

arttırmaktayız

·         Şirket olarak bizim çalışmalarımıza, sizlerin de ticari becerileri, müşteri ve çevre portföyü ile gayretleriniz eklendiğinde birlikte büyük başarılar elde edeceğimizi görebiliyoruz. Bu da mevcut ürün gamınızdan sağladığınız kazanca ciddi bir ek kazanç daha getireceğini gösterir.

2-Sermaye ve Risk

·         Bayilik protokolleri, ipotek-banka teminatı ve franchise bedelleri ödemeden, Sermaye yatırmadan ticaret imkanı: Ürün bağlantısına girmeden, Ürün satın alıp stok problemi yaşamadan, ya satılmazsa endişesi olmadan sermayesiz ve risksiz ticaret imkanı. “0” SERMAYE , “0” STOK , “0” RİSK .

·         İstediğiniz an kayıpsız vazgeçme ve iş ortaklığından ayrılma rahatlığı

·         Mevcut ticaretiniz etkilemeyecek ilave kazanç,

·         Müşteri bilgilerini içeren sipariş formunun doldurularak, tarafımıza internet üzerinden ya da faks ile ulaştırılması dışında hiçbir sorumluluğunuz olmayacak

·         Ürünün montajı, bakımı, şikayet bildirimi, arıza giderimleri,  garanti konularının tamamı ve tahsilatı ile biz ilgileneceğiz. Size sadece satışı gerçekleştirmek kalacak

·         Yüksek kalitede ve 2 ayrı kategori ve fiyat aralığında ürün seçeneği,

·         Ek katalog sayesinde sadece stantta bulunan evsel ürünler değil, kurumsal ve sanayi tipi ürün gamımızdan da ürün satarak kazanç elde etme imkanınız bulunmaktadır.

·         Tüm ürünlere verebildiğimiz servis imkanından faydalanarak, sadece ürün siparişi alarak değil servis hizmeti siparişi alarak da kazanç elde edeceksiniz.

·         Sonuç olarak bu güne kadar emsali ile karşılaşmadığınız, sıfır sermaye ve riskle direk kar ortağımız olacaksınız.

3-Sunum ve Reklam

·         Sistem ortaklarımıza Ücretsiz Broşür, Stant ve Reklam desteği vermekteyiz.

·         Medyada, internette yapılacak reklamlarda ve şirketin kendi resmi sitesinde bayi statüsünde lanse imkanı sağlanacaktır. Bu da yakın çevrenizde su arıtma konusunda tanınmışlığınızı ve sipariş imkanlarınızı arttıracaktır.

·         Sizin ve/veya ilgili personelinizin, ürün teknik özellikleri ve satış destek eğitimi ücretsiz olarak tarafımızdan verilecektir.

·         Dükkanınız konumu ve/veya sizin tercihinize bağlı olarak stant seçeneği sunacağız. Standart stant işyerinizde 1/2 m2 yer kaplayacaktır.

·         Stant üzerinde çalışan su arıtma cihazı vasıtası ile kendiniz, personeliniz ve müşterilerinize ücretsiz su içme ve tatma imkanı sunmaktayız. Aynı zamanda işletmenizin su satın alma giderini de ortadan kaldırıyoruz.

·         Satışını sunduğunuz her 2 modeli de gerçek ürünler olarak sunabileceğiniz standın, alt bölümü gerçek tezgah altı ölçülerinde olup montaj konumunu tam olarak gösterebileceksiniz.