ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

KULLANMADAN ÖNCE MUTLAKA OKUYUN

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

*             Arıtma cihazı uzun süre ile kullanılmayacaksa sistemi ilk su giriş vanasından kapatmanızı tavsiye ederiz. Vana kolu boruya paralelken sistem açık ve su girişi serbesttir. Vana kolunu sağa ya da sola 90 derece tam çevirerek sisteme su girişini kapatmış olursunuz.

*             Sistemde herhangi bir arıza veya su kaçağı tespit ederseniz sistem su giriş vanasından kapatılmalı ve Dizayn servisine haber verilmelidir.

*             Şebeke suyunun kesilmesinden sonra ilk su geldiğinde oldukça tortulu ve kirli gelir. Bu nedenle sular kesildiğinde sistem giriş vanasını kapatarak bu tortudan filtrelerinizi koruyup ömrünü arttırabilirsiniz. Sular normale girdikten sonra vana açılarak suyunuzu arıtmaya devam etmelisiniz. Bu süreçte tankın içindeki arıtılmış suyunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani sular kesik olsa bile yaklaşık tank litresi kadar suyunuz hazır ve kullanılabilir durumdadır.

*             Tankınızın içinde su varken tankı kesinlikle yerinden oynatmamalısınız. Çünkü arıtılmış su tankın dışta görülen hacmine değil tankın içindeki balona dolmaktadır. İçinde su varken geçireceği sarsıntı, tankın içindeki balonun yırtılmasına sebep olur ki bu durum garanti kapsamında değildir. Tankı yerinden almak istediğinizde çeşme açılarak içindeki su tamamen boşaltmalıdır.

*             İlk montajı Dizayn servisi tarafından yapılacak ürününüzün taşınma ve yer değiştirmelerden kaynaklanan montajlarını da Dizayn servisine yaptırmalısınız. Yetkisi olmayan kişiler tarafından yapılmış montajlarda ürün garanti kapsamı dışında kalır. Örneğin yanlışlıkla sıcak su gelirine bağlanan ürününüzün membranı kullanılamaz hale gelir ki bu durumda filtreleri yenilemek durumunda kalabilirsiniz.

*             Montajı yeni yapılmış ürününüzün suyunu kullanmaya başlamadan önce, membran, diğer filtreler ve tankın içinin yıkanması için arıtılmış 2 tank dolusu suyu dökmeyi ihmal etmeyiniz.

*             Ürününüzü donmalara karşı mutlaka korumalısınız. İçi devamlı su dolu kaplardan oluşan sistemde donma meydana geldiğinde sistem zarar görecektir.

*             Tezgahına çeşme montajı için delik deldirmek istemeyen kiracı vb. müşterilerimiz için çeşmenin duvara özel bir askıyla monte edilebilme şansı vardır.

*             Ürünler için belirtilen günlük su üretim ve tank su alma kapasiteleri şebeke suyunun basıncına ve filtrenin değişim sürecine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

*             Bir Dizayn Aqua su arıtma cihazlarının en küçük kapasitelisi dahi günlük 10 damacana kadar içme suyu üretir. Bunun parasal değerini hesapladığınızda bu suyu satın almak isteseniz ürün kendini 1 ayda rahatlıkla amorti eder.